www.kmkrosno.itl.pl Strona główna | Ustaw jako strona startowa      

    Nowa strona funkcjonuje pod adresem http://www.kmkrosno.pl

 

VI Ogólnopolskie Mistrzostwa strażaków OSP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. 

       Indywidualne i Drużynowe odbędą się w dniach 10 - 11.02.2018 r. na stoku Stacji Narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy gm. Łapsze Niżne, p. nowotarski, woj małopolskie.
Mistrzostwa podzielone są na odrębnie klasyfikowane zawody indywidualne i drużynowe. W mistrzostwach mogą brać udział strażacy OSP z całego kraju. Jednostki OSP mogą zgłosić swoich reprezentantów do konkurencji indywidualnej lub drużynowej albo do obu konkurencji.
Podczas mistrzostw wszyscy zawodnicy obowiązkowo startują w strażackim ubraniu specjalnym typ Nomex (kurtka + spodnie) oraz w hełmie strażackim (typ dowolny). Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni.
Warunkowo dopuszcza się do startu w konkurencji indywidualnej oraz drużynowej w każdym z podziałów do 2 zawodników reprezentujących daną jednostkę OSP którzy przed terminem zawodów nie są jeszcze pełnoletni, ale ukończyli 15 lat.
W pierwszym dniu zawodów 10.02.2018 r. rozegrana zostanie Konkurencja Indywidualna Slalom Gigant w Narciarstwie i Snowboardzie. Klasyfikacja w konkurencji slalom narty jest z podziałem na druhów i druhny, a także wiekowym 18-40 lat oraz 41 lat i więcej. Klasyfikacja w konkurencji slalom snowboard jest open i bez podziału na druhów i druhny. Do konkurencji indywidualnych jednostka OSP może zgłosić minimum 1 zawodnika, a max do 10 druhów i 10 druhen startujących na nartach oraz podobną ilość zawodników w snowboardzie.
W drugim dniu zawodów 11.02.2018 r. rozegrana zostanie Konkurencja Drużynowa Strażacki Slalom Gigant. W tej konkurencji startują 4 osobowe drużyny narciarskie i snowboardu, a trasę slalomu drużyny muszą pokonać z wężem strażackim. Drużyny narty klasyfikowanie są z podziałem na druhów, druhny oraz mikst, czyli zespoły mieszane składające sie z 2 druhów i 2 druhen. Dopuszczamy w mikst druhów i druhny, którzy stratują podczas zawodów również w innych podziałach konkurencji drużynowej. Konkurencja drużynowa w snowboardzie klasyfikowana jest bez powyższego podziału, a skład 4 osobowej drużyny może być w dowolnej kombinacji ilościowej druhów i druhen. Do konkurencji drużynowej każda jednostka OSP może zgłosić minimum 1 drużynę w którymś z podziałów, a max po 2 drużyny startujące na nartach w każdym z podziałów, oraz max 2 drużyny w snowboardzie. Można także zgłosić drużynę składającą sie z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację miejscowości, gminy lub powiatu.
Potrzebne druki zgłoszeniowe i regulamin należy pobrać od organizatorów poprzez kontakt mailowy tokbike1@op.pl.
Listy Zgłoszeniowe należy przesyłać do dnia 08 lutego 2018 r. na powyższy e-mail.
Kontakt do organizatorów w sprawie zawodów: tel. 731 880 083
Informacje: Facebook Osp-sport
Organizatorzy:
Dariusz i Zbigniew Tokarscy Tok-Bike/Tevent  Szczawnica oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie.

 

Design by Radosław Kasprzyk © 2007 by KM PSP Krosno